Kaip sumažinti šildymo išlaidas ir išsaugoti komfortą?

Prasidėjęs šildymo sezonas, nors ir pripildo namus jaukumu, tačiau pareikalauja papildomų išlaidų, o artėjant Kalėdoms kišenių tuštėjimas pasidaro juntamas dar smarkiau. Deja, kad ir kiek kalbama apie taupymo būdus, ne visi jie gali būti pritaikomi realiame gyvenime, nes reikalauja papildomų investicijų arba komforto atsisakymo. Todėl tampa sunku patikėti, jog yra realių sprendimų, kurie ne tik veikia, bet ir nereikalauja finansinės ar patogaus gyvenimo aukos.

„Pixabay“ nuotr.

Per duris ir langus iškeliaujanti šiluma

Patekusi į namus šiluma yra linkusi juose neužsilaikyti, jei lauke vėsus oras, o namuose nėra sandarumo, todėl norint turėti šiltus namus nepakanka vien pakankamo kiekio radiatorių. Jeigu jūsų namų langai ir durys yra senesni, didelė tikimybė, jog šiltas oras per čia iškeliauja. Tam, kad to būtų išvengta bent vieną kartą metuose reikėtų atlikti plastikinių langų reguliavimą, apkaustų tepimą, stiklo paketų keitimą, jei langas įdužęs ar įskilęs, bei tarpinių atnaujinimą arba keitimą specialiomis medžiagomis. Tuo užsiimantys specialistai neretai paprastai ir greitai tai sutvarko, o esant tinkamam langų sandarumui, būstas tampa geriau apsaugotas nuo šalčio, skersvėjų ir gatvės triukšmo. Tai leidžia temperatūrai kambaryje pakilti. Norint maksimaliai sumažinti šalto oro skverbimąsi į butą, galima pasirūpinti ir durų sandarumu. Tam prie durų staktos priklijuojamos guminės ar silikoninės tarpinės, kurios leidžia durims pilnai prisispausti.

Radiatoriai ir jų priežiūra

Kartais nutinka taip, kad įjungus šildymą radiatoriai ima šilti nevienodai. Norint to išvengti reikėtų patikrinti ar juose nėra likę oro. Neretai šią problemą lengvai išsprendžia paprastas jų nuorinimas, tačiau tam nepadėjus gali tekti pakeisti radiatorių. Taip pat svarbu, jog periodiškai būtų valomos dulkės nuo šildymo radiatorių bei ant jų nedžiovinami skalbiniai. Dažnai radiatorius esančius po langais uždengia užuolaidos iki žemės. Deja, šis sprendimas šilumos patekimą į kambarį gali sumažinti net iki 40 proc., todėl patariama rinktis užuolaidas, kurių ilgis iki palangės. Saulėtomis žiemos dienomis geriausia būtų užuolaidas atitraukti ir naudotis nemokamu šilumos šaltiniu – saule. Taip pat yra nerekomenduojama radiatorių užstatyti baldais, o už pačių radiatorių esantį sienos plotą patariama uždengti danga (pvz. folija ar specialios izoliacinės medžiagos lakštu). Tai leis į patalpas patenkančiai šilumai sklisti geriau.

Patalpų vėdinimas

Nors šaltuoju periodu norisi duris ir langus laikyti sandariai uždarytus, tačiau itin svarbu yra ir tinkamai išvėdinti namus. Tai leidžia panaikinti namuose besikaupiančią perteklinę drėgmę, kuri gali padidinti šildymo sąnaudas net iki 30 proc. Vėdinant patalpas reikėtų langus atidaryti pilnai ir sudarius skersvėjį laikyti ne ilgiau kaip 10-15 minučių. Toks namų vėdinimas yra kur kas efektyvesnis nei langų palikimas ventiliacijos režimu ilgam laikui. Norint išvengti perteklinės drėgmės virtuvėje, gaminant maistą reikėtų įjungti gartraukį, o prausiantis duše ar vonioje naudotis ventiliacija.

UAB „Skuodo šiluma“ administracija

Užsak. Nr. 096.

Parašykite komentarą