Vartojimo paskola tampa vis dažnesniu įrankiu su planuotomis ir neplanuotomis išlaidomis susidūrusių žmonių rankose. Tačiau ekspertai teigia, jog vis dar trūksta pakankamai žinių, kaip maksimaliai naudingai galima panaudoti vartojimo paskolą. Taigi, visa tiesa apie vartojimo paskolas.
Kam dažniausiai naudojama vartojimo paskola
Šiandien vartojimo paskola naudojama trimis atvejais: planuotoms išlaidoms, neplanuotiems pirkiniams ir investavimui. Neplanuotos išlaidos dažniausiai būna susijusios su sveikatos problemomis, automobilio remontu ar netikėtais didesniais gedimais namuose. Prie planuotų išlaidų galima priskirti stambesnius pirkinius namams, keliones, vestuvių ar kitų svarbių švenčių organizavimą ir visa kita, kas yra apgalvota iš anksto. Vos tik atsiradus galimybei mūsų šalyje gauti vartojimo paskolą, paprastai ji būdavo imama būtent dėl šių dviejų priežasčių. Šiandien žmonės vis dažniau skolinasi pinigus tam, kad juos įdarbintų.
Šio tipo paskola – puikus įrankis pradėti investuoti. Imti paskolą, kad investuoti į paskolas – tikriausiai skamba keistai, tačiau tai realus būdas užsidirbti. Tokią galimybę suteikia tarpusavio skolinimo platformos, kuriose galima ne tik pasiskolinti, bet ir skolinti. Kaip tai veikia?
Jums tereikia užsiregistruoti pasirinktoje tarpusavio skolinimo platformoje ir pasirinkti ar norite investuoti automatiniu būdu, ar rankiniu. Pradedantiesiems paprastai patariama pasirinkti automatinį investavimo būdą. Susikurkite automatinį investavimo profilį ir pasirinkite kriterijus, kuriais remiantis bus investuojama į kreditus. Kai tik atsiras naujas paskolos pasiūlymas, sistemoje automatiškai bus patikrinti skelbimo kriterijai ir, jeigu sąskaitoje yra lėšų, vyks investavimas į paskolą, remiantis pasirinktais kriterijais.
Bijantiems prarasti visus pinigus dėl nesėkmingos investicijos visuomet galima paskolą diversifikuoti. Tai reiškia, jog turimus pinigus galite suskirstyti į kelias dalis ir investuoti pagal skirtingus kriterijus. Vadinasi, galite investuoti į visiškai skirtingas sritis.
Vartojimo paskolą galima panaudoti ir kitiems investavimo būdams. Sakykim, investicijos į NT. Ir nebūtinai tai reiškia nekilnojamo turto įsigijimą. Šį kartą į pagalbą pasitelkiama sutelktinio finansavimo platformas (SFP). Vėlgi, SFP verta rinktis dėl to, jog egzistuoja galimybė išskaidyti savo investicijas po skirtingas profesionalų atrinktas verslo paskolas. Jūsų investicijų portfelis bus subalansuotas ir sumažinta investicijų rizika.
Mitai apie vartojimo paskolas
Kaip ir apie bet kokį reiškinį, taip ir apie vartojimo paskolas sklando daug mitų. Tik juos paneigus ar patvirtinus galima sužinoti visą tiesą apie vartojimo paskolas.
Kredito kaina – tik palūkanų norma
Kredito kainą žmonės vis dar supranta tik kaip metinę palūkanų normą. Jie pamiršta atsižvelgti į kitus kredito mokesčius – sutarties sudarymo mokestis, mėnesio įmokos mokestis, administravimo mokestis ir kt. Tiksliausiai kredito kainą apibrėžia BVKKMN. Tai bendra vartojimo kredito kainos metinė norma. Šis dydis apima išlaidas, susijusias su kreditu, ir nurodo visą sumą, kurią turėsite sumokėti.
Vartojimo paskolos duodamos ir nuolatinių pajamų neturintiems žmonėms
Tai netiesa. Žmogus nuolatines ir oficialias pajamas turi gauti bent 4 mėnesius nepertraukiamai. Nederėtų susigundyti pasiūlymais imti paskolą neturint pajamų. Tai neskaidrūs sandoriai, nes atsakingai skolinanti įmonė visuomet patikrina kliento mokumą, užtikrindama sau, jog jis sugebės grąžinti paskolą.
Jeigu vėluoji bent porą dienų grasinama baudomis ar net antstoliais
Visiška netiesa. Atsakingos kredito bendrovės visuomet stengiasi ieškoti išeičių ir pasiūlyti klientui sprendimą, kaip palengvinti susiklosčiusią padėtį. Dažnu atveju netgi siūlomos trumpos kredito atostogos mokant tik palūkanas. Šiuo atveju labai daug kas priklauso nuo paties kliento. Iškilus sunkumams žmonės dažnai linkę tiesiog nemokėti įmokų ir laukti tarsi viskas susitvarkys savaime. Tai labai klaidingas požiūris. Nė viena kredito bendrovė nėra linkusi savo klientų paversti skolininkais. Joms tai tiesiog nenaudinga. Tad iškilus finansiniams sunkumams nereikia bijoti kreiptis pagalbos į savo skolintojus.
Romas KAZLAUSKAS
Užsak. Nr. 093